Aktualita

18. 08. 2022

PODFOND INDUSTRY ROZŠIŘUJE SVÉ PORTFOLIO O STROJÍRENSKOU SPOLEČNOST JP – PROLAK, spol. s r.o.

V průběhu měsíce srpna fond MaeG rozšířil své portfolio o strojírenskou společnost JP – PROLAK, spol. s r.o. Fond MaeG se prostřednictvím účelově založené společnosti (SPV), kde fond drží 15 % akcií, podílí na akvizici 100% podílu ve společnosti JP – PROLAK, spol. s r.o. Fond MaeG tedy aktuálně drží podíl ve čtyřech společnostech z různých odvětvích, a to konkrétně ve společnostech SANBORN a.s., Misterine s.r.o., NEOPHARMA a.s. a JP – PROLAK, spol. s r.o.

Společnost se zabývá zakázkovou i sériovou kovovýrobou pro zákazníky z různých průmyslových odvětví. Zaměřuje se na výrobu menších a středně velkých kovových sérií svařenců a dalších výrobků. Mezi další nabízené služby společnosti patří řezání laserem, ohýbání plechů, svařování technologiemi MIG a TIG, obrábění a povrchová úprava pomocí broušení, fládrování a pískování. K dispozici má vlastní výrobní prostory s nově vybudovanými halami. Své výrobky dodává pro český a německý trh s možností využití vlastní nákladní dopravy.

Tržby společnosti v roce 2021 dosáhly 152 mil. Kč a EBITDA marže činila 25,5 %. Společnost v budoucnu očekává stabilní růst tržeb s dlouhodobě udržitelnou EBITDA marží nad úrovní 20 %.